top of page

Moda ilhamı için takip etmeniz gereken 7 İspanyol blogger

Havasından mı suyundan mı bilmem, İspanyol moda bloggerların kendine özgü bir havası var. Tarzları sanki biraz daha renkli, biraz daha eğlenceli ve kesinlikle daha cesur. Eğer siz de,


a) bazen renkleri nasıl kombinleyeceğinizi bilmediğiniz için siyahlara bürünüyorsanız,

b) farklı parçaları denemeye çekiniyorsanız,

c) yeterince aksesuar kullanmadığınız için sıradanlaşan tarzınızdan sıkıldıysanız,


İspanyol moda ikonlarına bakmak size fikir verebilir :)


Bunun için benim de uzun zamandır takip ettiğim ve sevdiğim 5 moda bloggerının Instagram sayfalarını aşağıda sizinle paylaşıyorum.


1) Alexandra Pereira @alexandrapereiraSanırım İtalya için Chiara Ferragni ne ise İspanya için de Alexandra Pereira o. Ülkesinin medar-ı iftiharı. Değişik tarzları, renkleri ve parçaları yaratıcı bir şekilde ve kolayca bir araya getirmesi en sevdiğim özelliği.2) Marta Carriedo @martacarriedo


Bir İspanyol “it girl” nasıl olur merak ediyorsanız bu hesabı takip edebilirsiniz. Tarzı çokça günümüzün trendlerinden etkilenmiş ve genelde kombinleri dikkat çekmeye yönelik olsa da parçaları kendine yakışan şekilde yorumladığını söyleyebilirim.


3) Jessie Chanes @jessiekass


Bu bloggerı tek kelime ile anlatabilirim: cool. Instagram’ından da göreceğiniz üzere her fotoğraftan karizma ve kendine güven fışkırıyor. Hem de kasıntı olmamayı başararak. Zannımca bu bloggerı hangi arka fonda ve hangi kıyafetle çekerseniz çekin, hepsinde güzel çıkacaktır. Öyle ki fotoğraf seçerken zorlandım.

4) Lola @tecuentomistrucos

Bu blogger ise tam bir Barbie. O kadar temiz ve klasik bir tarzı var ki. Bazılarına sıkıcı gelebilir ama klasik olmak her daim hoş görünmek anlamına da gelebilir. Bu kişi de kendine giden benzer kalıplar ve renkleri kombinleyerek hem yanılma payını azaltıyor hem de zamansız bir stil oluşturuyor.

5) Macarena Gea @macarenagea

Nispeten daha yakın zamanda takip etmeye başladığım bu blogger ise giyiniş tarzı ve genel olarak profili ile Instagram’a yeni bir soluk getirdi. İlla trendleri takip edeyim gibi bir amacı yok. Eklektik, sade ama şık bir tarzı var. Ayrıca asıl mesleği iç mimarlık olduğundan ev ve masa dekorasyonu ile ilgili paylaşımlar da yapıyor ve bir insanın içinde sanat varsa dokunduğu her yeri ve her şeyi güzelleştirebildiğini kanıtlıyor. 6) Aurora Artacho @auroraartacho


Endülüs'ün en güzel şehirlerinden biri olan Sevilla'da yaşayan bu blogger ise hem tarzı, hem renkleri hem de fotoğraflarındaki arka planlarıyla bana hep güneşi, denizi ve yaz günlerini hatırlatıyor. Bu bloggerın sakin, telaşsız ve pozitif bir havası var. Bu rahat ama zevkli tarzına da yansıyor. Ara ara bakıp ilham almalık.7) Tamara Falcó @tamara_falco


Ve kapanışı Tamara Falcó ile yapıyorum, influencerların hası :) Böyle dememin sebebi Tamara'nın zaten soylu bir aileye mensup ve kameraların önünde, ışıltılı bir hayata doğmuş olması. Babasından "markiz" ünvanını alan Tamara'nın benim çok hoşuma giden feminen ve maskülen görünümleri harmanladığı bir tarzı var. Sade ama şık, abartısız fakat iddialı. Influencerlığın yanında Tamara aynı zamanda Cordon Bleu mezunu bir şef ve Netflix'te bir Lady Tamara (Tamara Falcó: La Marquesa) isimli Madrid'de ilk restoranını açma serüvenini ve gündelik hayatını anlatan bir programı da var.


*


Peki sizin takip ettiğiniz bloggerlar hangileri? Bizimle paylaşmayı unutmayın :)

¡Adios!

ispanya profil yeni.jpg

İyi ki geldiniz!

Eğer İspanya'yı bir Türk ve İspanyol çiftin gözünden görmek istiyorsanız ve İspanyol mutfağı, kültürü, dili, filmleri ve müzikleri ile ilgili fikirlerimizi merak ediyorsanız, sizin de sevdiğiniz ve hayatınızı paylaşmak istediğiniz kişi yabancıysa, hayatta bizimkine benzer yollardan geçtiyseniz doğru yerdesiniz. Bu blog sizin için :) 

Yeni yazılarımız posta kutunuza gelsin!

Teşekkürler!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
bottom of page